We wtorkowy wieczór rozegrano kilka meczów o Puchar Ligi Francuskiej. W spotkaniu o ćwierćfinał piłkarze AS Monaco pokonali na własnym terenie zespół Caen 2:0. Pełne 90 minut w składzie gospodarzy rozegrał Kamil Glik, który nie ma dużo czasu na odpoczynek, ponieważ już w piątek czeka go mecz w Ligue 1.

Wprawdzie zdecydowanym faworytem było Monaco, ale w tym sezonie drużyna mistrza kraju nie radzi sobie tak dobrze, jak w poprzednim. Był więc cień szansy na to, że gościom uda się sprawić niespodziankę.

Do niej jednak nie doszło, ponieważ gracze zespołu z księstwa mieli przewagę i grali dosyć pewnie. Do przerwy prowadzili 1:0 po bramce rewelacyjnego ostatnio Guido Carrillo. Argentyński piłkarz błysnął już w ostatniej kolejce Ligue 1, kiedy odwrócił losy rywalizacji z Troyes. Wtedy napastnik w samej końcówce zdobył dwie bramki, a Monaco zwyciężyło 3:2.

Jeśli chodzi o wtorkowy mecz w Pucharze Ligi, to po zmianie stron drugiego gola dołożył Radamel Falcao. W ćwierćfinale rywalem Monaco będzie ekipa Angers, która pokonała 1:0 Metz.