Hansa Rostock przegrała piąty mecz z rzędu i nadal znajduje się w strefie spadkowej 3. Fußball-Ligi. W dzisiejszym spotkaniu klub Davida Blachy uległ Holstein Kiel 0:4 (0:1). Bramkę do gości strzelił Rafał Kazior.

Obaj wychowani w Niemczech zadownicy wybiegli w podstawowych składach swoich drużyn. Jarosław Lindner nie znalazł się w kadrze ekipy z Kilonii, która wyszła na prowadzenie w 10. minucie dzięki trafieniu Marlona Krause.

Urodzony w Gliwicach pomocnik trafił do siatki siedem minut po zmianie stron. Wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Robina Krauße, który za przewinienie ujrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Kazior opuścił murawę w 64. minucie zmieniony przez Patricka Breitkreuza.

Wysoka wygrana Holstein Kiel była możliwa dzięki kolejnym dwum trafieniom. Najpierw, na kwadrans przed końcem pojedynku bramkę zdobył właśnie zmiennik Kaziora, a w 89. minucie wynik na 4:0 dla gości ustalił Maik Kegel.