Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w finale Telekom Cup, a jego Bayern Monachium pokonał VfL Wolfsburg z Mateuszem Klichem w składzie 3:0 (3:0) i mógł cieszyć się z trofeum.

„Bawarczycy” bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, już w 4. minucie obejmując prowadzenie. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Franck Ribery, a piłkę w siatce strzałem głową umieścił Lewandowski.

10 minut później prowadzenie podwyższył Sebastian Rode. Piętą zagrywał Claudio Pizarro, a młody Niemiec strzałem po ziemi pokonał Grüna. Trzecią bramkę technicznym strzałem sprzed linii pola karnego ponownie strzelił polski napastnik.

W 60. minucie idealną sytuację na zdobycie bramki miał Aaron Hunt jednak mając przed sobą niemal pustą bramkę fatalnie przestrzelił. W meczu udział wziął Mateusz Klich, Polak wyszedł w pierwszym składzie, a w 44. minucie zmienił go Seguin.