W meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec bramkę zdobył Robert Lewandowski. Dzięki jego trafieniu z 7. minuty Bayern Monachium objął prowadzenie nad z HSV. Pojedynek zakończył się wygraną Bawarczyków 3:1 (2:0).

Polak wybiegł w podstawowym składzie i już po kilku minutach wykorzystał błąd defensywy gospodarzy. Będący pod presją Thomasa Müllera Heiko Westermann niedokładnie podał do Jaroslawa Drobnego, co umożliwiło Niemcowi przejęcie futbolówki. Ofensywny gracz mistrza Niemiec podał do Roberta Lewandowskiego, który uderzał niemal do pustej bramki. Strzał Polaka zablokował Johann Djourou, lecz przy dobitce był już bezsilny.

W 44. minucie bardzo silnym strzałem z dystansu popisał się David Alaba. Jego uderzenie nie było bardzo precyzyjne, jednak „przełamało” ręce czeskiego golkipera HSV i Bayern do szatni mógł zejść z dwubramkowym prowadzeniem.

W 55. minucie Franck Ribéry z lewego skrzydła „złamał” akcję do środka i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Miał sporo szczęścia, gdyż piłka odbijając się od Johana Djourou zmyliła Jaroslawa Drobnego i zatrzepotała w siatce.

Honorowe trefienie padło w 85. minucie. Doskonałe dośrodkowanie wprowadzonego w drugiej połowie Rafaela van der Vaarta wykorzystał Pierre-Michel Lasogga.