Robert Lewandowski w swoim nieoficjalnym debiucie w Bayernie Monachium strzelił bramkę, a jego drużyna jedynie zremisowała w spotkaniu z trzecioligowym MSV Duisburg 1:1 (0:0).

Polak wyszedł w podstawowym składzie i już w 8. minucie mógł zdobyć bramkę jednak w dobrym stylu interweniował Michael Ratajczak. Z gola cieszył się dopiero w 62. minucie kiedy to z prawego skrzydła podał Rafinha, a „Lewy” uderzeniem przy krótkim słupku zmieścił piłkę w siatce.

W 69. minucie ku ucieszy 25 tysięcy fanów zebranych na stadionie wyrównał Schnellhardt. Polski snajper na boisku przebywał do 85. minuty kiedy to zmienił go Schweinsteiger. Mecz na ławce rezerwowych MSV Duisburg przesiedział posiadający polskie korzenie Michael Gardawski.

MSV Duisburg – Bayern Monachium 1:1 (0:0)