Jakub Więzik strzelił gola dla FC Carl Zeiss Jena w wygranym 2-1 (0-1) meczu 29. kolejki Regionalliga przeciwko Budissa Bautzen. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 55 minucie spotkania.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gości, która na przerwe zeszła z jednobramkowym prowadzeniem po golu zdobytym w 17 minucie spotkania przez Vrabeca. Druga połowa należała jednak dla FC Carl Zeiss Jena, a spora w tym zasługa Więzika, strzelca wyrównującej bramki. W 83 minucie drużyna Polaka wyszła na prowadzenie po bramce Schmidta. Wynik spotkania do ostatniej minuty nie uległ już zmianie i gospodarze mogli świętować zdobycie trzech punktów. Dzisiejsze trafienie było 9 golem zdobytym przez Więzika na niemieckich boiskach w trwającym sezonie.