Kamil Grosicki doznał kontuzji w meczu 2. kolejki francuskiej Ligue 1, a jego Stade Rennais FC rozgromiło u siebie Évian Thonon Gaillard 6:2 (3:1). Polak rozegrał 34. minuty oraz zdobył bramkę, której nie uznał arbiter.

Rennais prowadzenie objęło już w 7. minucie kiedy to bramkę zdobył Ola Toivonen dostawiając nogę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kilka minut później sędzia dopatrzył się spalonego przy prawidłowo zdobytej bramce Grosickiego, który z zimną krwią pokonał Hansena.

W 34. minucie Évian doprowadziło do wyrównania po dobrze wykonanym rzucie rożnym, futbolówka spadła wprost na głowę Bruno ten zgrywa do Daniela Wassa, a Duńczyk nie miał żadnych problemów z pokonaniem Costila. Chwilę później „Les Roses” mogli wyjść na prowadzenie jednak w wyśmienitej sytuacji Bruno fatalnie przestrzelił.

Bramkę na 2:1 strzelił za to Edson Mexer, który po bardzo dobrze wykonanym rzucie wolnym uderzył z pierwszej piłki pokonując bezradnego Hansena. Jeszcze przed przerwą Toivonen uderzał z dystansu, piłkę na rzut rożny sparował jednak Hansen. To nie uchroniło jednak Évian od straty bramki, do piłki po dośrodkowaniu z rożnego najwyżej wyskoczył Edson Mexer strzelając tym samym swoją drugą bramkę.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a swoją drugą bramkę zdobył Toivonen lekkim strzałem upokarzając Hansena. W 76. minucie Paul-Georges Ntep wpadł w pole karne z piłką i nieatakowany przez nikogo podwyższył rezultat meczu na 5:1. Chwilę potem strzałem zza pola karnego bramkarza pokonał Daniel Wass zmniejszając rozmiar porażki.

Jeszcze przed końcem spotkania Doucoure wykłada piłkę wprowadzonemu za Grosickiego, Paua-Georgesa Ntepa, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

Ligue 1- 2 kolejka

Stade Rennais FC – Évian Thonon Gaillard 6:2 (3:1)