Lukas Jutkiewicz zadebiutował w drużynie Burnley F.C, a jego zespół przegrał u siebie na inauguracje sezonu Premier League z Chelsea Londyn 1:3 (1:3). Polski napastnik rozegrał 70 minut meczu.

Już na początku meczu goście byli blisko objęcia prowadzenia, sprzed pola karnego uderzał Schurrle, a piłka po rykoszecie o centymetry mija słupek. W 14. minucie dość niespodziewanie wynik spotkania otworzył Scott Arfield, który wykorzystał świetny przerzut piłki i bardzo mocnym strzałem posłał futbolówkę tuż pod poprzeczkę Courtisa.

Londyńczycy bardzo szybko odpowiedzieli, a wyrównującą bramkę zdobył Diego Costa. Koszmarny błąd popełnił Heaton, który spóźnił się z interwencją przy strzale Ivanovicia, a piłkę odbitą od słupka bez najmniejszych problemów do siatki wpakował Hiszpan.

burnley_away_diego_costa_goal_header_PA-20673719

Chelsea poszła za ciosem i już w 21. minucie prowadziła 2:1, Fabregas kapitalnie wypatrzył Andre Schurrle, a Niemiec w sytuacji sam na sam z bramkarzem zachował zimną krew i wyprowadził „The Blues” na prowadzenie.

burnley_away_schurrle_goal_PA-20673752

W 30. minucie Costa przewraca się w polu karnym po kontakcie z Heatonem, sędzia uznaje że hiszpański napastnik próbował wymusić rzut karny i pokazuje mu żółtą kartkę. Chwilę później piłkę z rzutu rożnego wrzucał Fabregas, piłka trafiła wprost do nabiegającego Ivanovicia, a Serb nie miał żadnych problemów z podwyższeniem wyniku.

Już w następnej akcji blisko zdobycia czwartej bramki był Schurrle jego strzał był jednak zbyt lekki i  Heaton z łatwością wybronił. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy w dobrej sytuacji znalazł się Ings jednak jego strzał po wrzutce Taylora nie przyniósł efektu.

W 50. minucie kapitalną paradą swój zespół uratował Courtis, Belg świetnie sparował piłkę na rzut rożny po strzale Afielda. Wynik do końca spotkania się nie zmienił i to Chelsea F.C. mogła cieszyć się z trzech punktów.