Słabą formę jaką zaprezentowali nasi reprezentaci w meczu z Armenią niestety przenieśli również na ligowe boiska. Na listę strzelców tym razem wpisało się zaledwie 2 kadrowiczów, a mianowicie Paweł Wszołek oraz Łukasz Teodorczyk.

Aż 6 z naszych kadrowiczów nie znalazło się w kadrach meczowych swoich drużyn, jednakże z wyjątkiem Bartosza Kapustki pozostałe absencję wynikają z problemów zdrowotnych. Wśród bramkarzy najlepiej wypadł Łukasz Skorupski, gdyż jako jedyny zachował czyste konto. Martwić może słabsza dyspozycja Kamila Glika, który już w meczach eliminacji był dość niepewny w swoich interwencjach. Dobrą informacją jest bardzo dobry występ Grzegorza Krychowiaka. Znakomitej skuteczności w barwach narodowych na niemieckie boiska nie przełożył Robert Lewandowski. Kolejne dające 3 punkty trafienie zanotował Łukasz Teodorczyk i to on uratował honor naszych napastników w ten weekend.

Bramkarze:
Łukasz Fabiański (Swansea) – 90 minut z Arsenalem (2:3), Whoscored: 6,5 (7 w zespole),  3 obronione strzały, 43% celnych podań.
Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut z Hull City (6:1), WS: 7,3 (9), 3 obronione strzały, 66% CP.
Wojciech Szczęsny (Roma) – 90 minut z Napoli (3:1), WS: 7,3 (5),  4 obronione strzały, 72% CP.
Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut z Genoą (0:0), WS: 6,92 (4), 3 obronione strzały, 83% CP.

Obrońcy:
Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – poza kadrą
Paweł Dawidowicz (Bochum) – 28 minut z Sandhausen (2:2)
Thiago Cionek (Palermo) – Grają dzisiaj.
Maciej Rybus (Lyon) – 90 minut z Nice (0:2),WS: 6,0 (8), 85% CP, 2 kluczowe podania, 1 odbiór.
Kamil Glik (Monaco) – 90 minut i żółta kartka z Toulouse (1:3), 6,33 (8), 77% CP, 1 odbiór.
Igor Lewczuk (Bordeaux) – 90 minut z Rennes (1:1), WS: 7,2 (3), 93% CP, 2 odbiory
Łukasz Piszczek (Borussia D.) – poza kadrą
Michał Pazdan (Legia) – poza kadrą

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – poza kadrą
Kamil Grosicki (Rennes) – 79 minut z Bordeaux (1:1)
Grzegorz Krychowiak (PSG) – 90 minut z Nancy (2:1), WS: 7,4 (1), 89% CP (97 podań!),  3 odbiory
Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minuty z Pescarą (1:1), WS: 6,9 (4), 4 odbiory, 84% CP, 4 kluczowe podania.
Piotr Zieliński (Napoli) – 9 minut z AS Romą (1:3), WS: 6,12, 92% CP
Bartosz Kapustka (Leicester) – poza kadrą
Paweł Wszołek (QPR) – 73 minuty i gol z Reading (1:1), WS: 7,1 (3), 81% CP,
Tomasz Jodłowiec (Legia) – 45 minut z Pogonią Szczecin (2:3)
Damian Dąbrowski (Cracovia) – 90 minut z Wisłą Płock (1:0)
Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków) – 90 minut i żółta kartka z Lechem Poznań (1:1)
Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk) – 80 minut i asysta z Zagłębiem Lubin (2:1)

Napastnicy:
Arkadiusz Milik (Napoli) – poza kadrą
Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – 90 minut i gol z Lokeren (1:0)
Robert Lewandowski (Bayern) – 23 minuty z Eintrachtem (2:2), WS: 5,9, 100% CP (3 podania), 1 niecelny strzał.
Kamil Wilczek (Broendby) – 90 minut, asysta i żółta kartka z Nordsjaelland (1:1)