Widmo spadku z Premier League zaczyna zaglądać piłkarzom West Bromwich Albion w oczy coraz bardziej. W niedzielę piłkarze WBA zanotowali ósmą ligową porażkę w sezonie 2017/2018 angielskiej ekstraklasy. Tym razem ulegli Manchesterowi United 1:2. Przez ponad 70 minut w składzie gospodarzy przebywał Grzegorz Krychowiak, ale według portalu whoscored.com, Polak był najsłabszym graczem z pola w całym spotkaniu.

West Bromwich Albion wciąż pozostaje tylko z dwoma zwycięstwami w lidze w tym sezonie. Niewiele pomogła zmiana na stanowisku trenera, ponieważ pod wodzą Alana Pardewa WBA spisuje się równie słabo, co za kadencji poprzedniego szkoleniowca. Aktualnie drużyna Krychowiaka znajduje się w strefie spadkowej, a jej sytuacja robi się nieciekawa.

Gospodarzom niedzielnej rywalizacji nie można odmówić chęci do walki, ale jednak w starciu z takim zespołem, jak Manchester United trzeba jeszcze prezentować co najmniej przyzwoitą jakość piłkarską. Tego popołudnia bardziej konkretni byli faworyci z Manchesteru, którzy do przerwy prowadzili 2:0 po golach Romelu Lukaku i Jesse Lingarda.

Po zmianie stron WBA udało się zdobyć gola. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Gareth Barry. Było to już po zejściu bezbarwnego Krychowiaka, który po prostu zawiódł. Na tle graczy „Czerwonych Diabłów“ nasz zawodnik zaprezentował się słabo, miał sporo niedokładnych podań i trudno doszukać się pozytywów w jego występie. Portal whoscored.com przyznał mu notę 6.0, najniższą spośród wszystkich piłkarzy na boisku, którzy wyszli w pierwszym składzie.