Robert Lewandowski doznał kontuzji w wygranym przez Bayern Monachium 2:0 (1:0) meczu z Freiburgiem. Nie wiadomo jeszcze, jak poważny jest ten uraz i czy Polak w ogóle będzie musiał pauzować.

Kapitan reprezentacji Polski wybiegł w podstawowym składzie Bawarczyków, a w 27. minucie został ostro potraktowany przez Juliana Schustera i pomocy snajperowi musieli udzielić medycy. „Lewy” wrócił do gry, lecz odczuwał skutki starcia z piłkarzem gości.

Bayern po pierwszej połowie wygrywał 1:0 dzięki bramce Arjena Robbena, dla którego był to setny gol w koszulce obecnego mistrza Niemiec. Lewandowski na drugą odsłonę już nie wyszedł. Uraz prawej nogi okazał się zbyt poważny, by Polak mógł kontynuować grę. Prowadzenie gospodarzy podwyższył w 48. minucie Thomas Müller i spotkanie zakończyło się rezultatem 2:0.

Josep Guardiola może mieć spore problemy z ustaleniem optymalnego składu na ostatni mecz w tym roku (w piątek z Mainz). Prócz Lewandowskiego urazów w dzisiejszym starciu nabawili się także Mehdi Benatia oraz Xabi Alonso.