W dzisiejszych spotkaniach trzeciej kolejki Ligi Europejskiej mogliśmy oglądać pięciu polskich piłkarzy na boisku, niestety czterech naszych zawodników mecze oglądało z ławki rezerwowych.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar)
Reprezentant Polski po raz kolejny wyszedł w podstawowym składzie zespołu z Rosji. Finalista Pucharu Rosji uległ na własnym stadionie VfL Wolfsburg 2:4, polski obrońca rozegrał całe spotkanie
——————————————————————————————————————-

Mateusz Klich (VfL Wolfsburg)
Nie ma łatwego życia w Niemczech 24-letni pomocnik. Tym razem były zawodnik Cracovii Kraków, który błyszczał w holenderskiej Eredivisie po raz kolejny nie pojawił się na boisku w meczu przeciwko Krasnodarowi. Wilki pokonały na wyjeździe rywali 2:4.
——————————————————————————————————————–
Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC)
Po raz kolejny w sezonie wyszedł  w podstawowym składzie piątego zespołu Primera Division zeszłego sezonu. Krychowiak w 81. minucie otrzymał żółta kartkę, a w ostatniej minucie spotkania zablokował groźny strzał rywala, który mógł zmienić bezbramkowy wynik.

Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt)
Rozegrał całe spotkanie przeciwko portugalskiemu Rio Ave i nie popełniał większych błędów. Steaua pokonała rywali 2:1.

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów)
Na placu gry pojawił się w 67. minucie jednak nie wniósł nic do gry swojego zespołu, który uległ na wyjeździe duńskiemu Aalborg Boldspilklub 3:0.
——————————————————————————————————————

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow)
U Łukasza niestety nic nowego, po raz kolejny nie wstał z ławki rezerwowych mistrzów Szkocji. Jego zespół pokonał rumuńską Astrę Giurgiu 2:1.

Waldemar Sobota (Club Brugge)
Reprezentant Polski mecz zaczął w wyjściowym składzie, rozegrał 56 minut i został zmieniony przez Rafaelova. Belgowie na własnym stadionie zremisowali 1:1 z FC Kopenhagą.

Paweł Kieszek (Estoril)
Od początku sezonu podstawowy zawodnik portugalskiej ekipy, lecz ostatnio grywa mniej i także dzisiaj zasiadł na ławce rezerwowych, a Jego zespół przegrał z Dynamem Moskwa 1:2 do tego nie wykorzystując rzutu karnego.

Kamil Glik (Torino)
Kapitan na fazę grupową Ligi Europy jak widać szykowany nie był, mimo dwóch meczów przerwy w lidze przez zawieszenie dzisiaj nie zagrał także w pucharach. Torino bez problemów rozprawiło się z HJK Helsinki wygrywając 2:0.