W zakończonej już II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów wystąpiły cztery drużyny z Polakami w swoich kadrach. Aż trzy z nich wygrały swoje dwumecze i przygotowują się do kolejnego etapu rozgrywek.

Paweł Cibicki

Paweł Cibicki (Malmö FF)
Polak na boisku pojawił się w 83. minucie gry, a jego Malmö FF minimalnie pokonało łotewskie FK Ventspils 1:0 (1:0). Pierwszą okazję do zdobycia bramki miał Daniils Ulimbaševs, Łotysz urwał się obrońcom jednak minimalnie przestrzelił. Szwedzi odpowiedzieli bramką Kroon podał do lepiej ustawionego Kiese Thelina, a ten bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy.

W 80. minucie idealną sytuację na podwyższenie prowadzenia miał Kroon jednak jego dobitkę wybronił Uvarenko wybijając piłkę na rzut rożny. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie, a Malmö FF w następnym etapie zmierzy się z AC Spartą Praga.

(Zobacz) skrót spotkania.

Elimnację Ligi Mistrzów – II runda (rewanż)

FK Ventspils – Malmö FF 0:1 (0:1)
Thelin 19

Sędzia: Kristo Tohver (Estonia)

Żółte kartki: Kurakins, Rečickis – Eriksson

—————————————————————————————————————

Jakub WilkJakub Wilk (Žalgiris Wilno)
Polski pomocnik rozegrał 77 minut, a jego Žalgiris Wilno przegrał u siebie z chorwackim GNK Dinamo Zagrzeb 2:0 (0:0) i odpadł z rozgrywek. Spotkanie szerzej opisane (tutaj).

(Zobacz) bramki spotkania.

Eliminacje Ligi Mistrzów – II runda (rewanż)

Žalgiris Wilno – GNK Dinamo Zagrzeb 0:2 (0:0)
Soudani 46, Šimunić 49

Sędzia: Artyom Kuchin (Kazachstan)

Żółte kartki: Kerla – Ademi, Brozović, Soudani

Łukasz ZałuskaŁukasz Załuska (Celtic Glasgow FC)
Polski bramkarz tradycyjnie całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, a jego pewnie zwyciężył z islandzkim KR Reykjavík 4:0 (3:0). Mecz szerzej opisany (tutaj)

Kwalifikacje Ligi Mistrzów – II runda (rewanż)

Celtic F.C. – KR Reykjavík 4:0 (3:0)
van Dijk 13′ 20, Pukki 27′ 72

Sędzia: Andris Treimanis (Łotwa)

Łukasz SzukałaŁukasz Szukała (FC Steaua Bukareszt)
Polski obrońca wyszedł w podstawowym składzie i zagrał całe spotkanie, a jego zespół bez większych problemów pokonał mistrza Norwegii 2:0 (0:0). Pierwszą sytuację do zdobycia bramki miał Fossum, uderzenie zawodnika Strømsgodset IF zostało jednak zablokowane.

Chwilę później na strzał z dystansu zdecydował się Latovlevici jednak jego uderzenie na rzut rożby wybił bramkarz. Jeszcze przed przerwą dobrą sytuację miał Chipciu jednak jego strzał głową fantastycznie wybronił Larsen.

W 57. minucie powinno być 1:0 dla Norwegów, Kastrati wbiegł w pole karne i oddał lekki, techniczny strzał po ziemi, piłka musnęła jednie słupek i wyszła poza boisko. Steaua na prowadzenie wyszła w 72. minucie kiedy to Tănase posłał piłę na czwarty metr, a Râpă bez większych problemów wpakował piłkę do siatki.

10 minut później gospodarze dobili Strømsgodset IF strzelając bramkę na 2:0 autorstwa Stanciu, który wbija piłkę do pustej bramki. Do końca meczu wynik już się nie zmieni, a Rumuni w kolejnym etapie zmierzą się z kazachskim FK Aktobie.

FC Steaua Bukareszt – Strømsgodset IF 2:0 (0:0)