Walczący o miejsce w podstawowym składzie VfB Stuttgart – Przemysław Tytoń rozegrał kolejny mecz w barwach niemieckiego klubu. Bramkarz reprezentacji Polski znalazł się w wyjściowym składzie swojego zespołu na mecz sparingowy z FC Winterthur. Konfrontacja zakończyła się zwycięstwem VfB (4:1).

Polski golkiper nie miał zbyt dużo pracy w niedzielne popołudnie między słupkami bramki przedstawiciela niemieckiej Bundesligi. Były zawodnik PSV Eindhoven popisał się skuteczną interwencją na przed polu, kiedy to uderzeniem głową posłał piłkę na aut dla rywali. W jednym z nielicznych uderzeń rywali na bramkę w pierwszej połowię futbolówka minimalnie minęła bramkę Tytonia.

VfB Stuttgart za sprawą dwóch trafień Daniela Didavi’ego pierwszą połowę wczorajszego meczu zakończyło, prowadząc 2:0. Pomocnik VfB popisał się bardzo ładnymi uderzeniami – pierwsze trafienie padło po bardzo precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego, natomiast gol na 2-0 padł po strzale zza pola karnego.

W drugich trzech kwadransach gry z bardzo dobrej strony pokazał się młody reprezentant Serbii, Filip Kostic, który dwukrotnie popisał się idealnymi dograniami z bocznego sektora boiska do Daniela Ginczka i Timo Wernera, którzy w tym spotkaniu wpisali się do notesu sędziego.

Przemysław Tytoń został zmieniony w 62. minucie, kiedy na placu gry pojawił się Vlachodimos.