Dynamo Kijów, którego zawodnikiem jest Łukasz Teodorczyk pewnie pokonało 4-1 Olimpik Donieck w rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Ukrainy. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis, tak więc drużyna Polskiego napastnika zagra w finale.

Drużyna Dynama Kijów, która w miniony weekend zapewniła sobie tytuł mistrza Ukrainy od początku meczu wyszła z ofensywnym usposobieniem. Kibice zgromadzeni na stadionie na efekt nie musieli długo czekać, gdyż już w 4. minucie Veloso otworzył wynik spotkania. Przed przerwą drugą bramkę dołożył Jarmołenko i sprawa awansu wydawała się już być rozstrzygnięta. Druga połowa to drugi gol Veloso i pełna kontrola ze strony Dynama. Gościu odpowiedzieli jedynie trafieniem z 76 minuty, zaś wynik spotkania ustalił w 90 minucie Jeremain Lens. Teodorczyk rozegrał cały mecz, jednak nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Finał zostanie rozegrany 4 czerwca w Kijowie, a przeciwnikiem Dynama będzie zwycięzca pary Szachtar Donieck – Dnipro Dniepropietrowsk. W pierwszym meczu Szachtar wygrał 1-0 i to zawodnicy z Doniecka są bliżej awansu do finału.