Žalgiris Wilno Jakuba Wilka przegrał u siebie z chorwackim GNK Dinamo Zagrzeb 2:0 (0:0) i tym samym żegna się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Polak grał do 78. minuty kiedy to zmienił go Šilėnas.

Przez całą pierwszą połowę walka toczyła się w środkowej strefie boiska z przewagą Chorwatów. Dopiero wejście algierskiego napastnika El Arbi Hillel Soudaniego po zmianie stron ożywiło grę. Już minutę po wejściu na boisko Afrykanin zdobył bramkę nie dając żadnych szans bramkarzowi.

Na drugą bramkę nie musieliśmy długo czekać w 47. minucie po rzucie rożnym głową piłkę uderzył Šimunić podwyższając tym samym prowadzenie.

Goście w dalszym ciągu kontrolowali przebieg gry i w 82. minucie blisko strzelenia bramki był Ćorić jednak trafił jedynie w słupek. W 86. minucie swoją drugą szansę miał Soudani jednak jego strzał głową dobrze wybronił Vitkauskas.

Eliminacje Ligi Mistrzów – II runda (rewanż)

Žalgiris Wilno – GNK Dinamo Zagrzeb 2:0 (0:0)